Obie Wenezuela zaprosila do arbitrazu miedzynarodowego, by ustalic wysokosc odszkodowania.
Conoco zasiadla do negocjacji, natomiast Exxon wylamala sie z tego procesu, ktory zakladal kontrakt i potajemnie pozwala panstwowa firme naftowa Wenezueli PDVse w roznych sadach na swiecie (w Stanach, Wlk. Brytanii i Holandii), domagajac sie zamrozenia jej aktywow w wysokosci 12 miliardow dolarow. Wedlug obliczen PDVsy Exxon traci w Wenezueli okolo miliarda...
Nigdy jeszcze nie zdarzylo sie w Wenezueli, by odszkodowania tego typu nie zostaly wyplacone, wiec dzialanie Exxon jest bezpodstawne.
Kilka dni po tym, jak decyzja zagranicznych sadow o zamrozeniu 12 miliardow dolarow zostala ogloszona, rzecznik prasowy Departamentu Stanu USA, Sean McCormack, oglosil, ze rzad Stanow Zjednoczonych w pelni popiera Exxon.
Cienki to dyktator, ktory uznaje wynik referendum: 51% przeciw zmianie konstytucji. Nie mogl juz sobie jakos tego wyniku poprawic przed ogloszeniem? A poza tym projekt zakladal jedynie zniesienie ograniczenia ilosci razy, ile ta sama osoba moze KANDYDOWC w wyborach.
1 komentarz:
O ile ise nie myle to Kulczyk Investments , a raczej jego czesc Oil Ventures posiada w Wenezueli aktywa. Inne firmy nie wyzywaja rzadu w Wenezueli od lamiacym miedzynarodowe prawo. Nie jest az tak zle, to nie jest dyktatura, raczej demokracja z przerostem panstwa.
Prześlij komentarz